29 | 03 | 2024
Науковцям
ВДС бібліотеки
Послуги бібліотеки
Інституційний репозитарій

URAN

Академічна доброчесність
Головна Новини

Останні виставки
Останні новини
Останні новини
Українські бібліотеки і пандемія COVID-19 PDF Друк e-mail
Неділя, 19 квітня 2020, 23:27

Українські бібліотеки і пандемія COVID-19

covid19

Непередбачуваність у вигляді епідемії коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Бібліотечні установи закриваються на карантин, користувачі стають віддаленими, але від того не менш важливими та потрібними. Як діяти бібліотечним фахівцям у такій ситуації, як організувати дистанційну роботу бібліотеки?

Що пропонують бібліотеки України своїм користувачам під час вимушених канікул? Найперше, радять зберігати спокій та читати онлайн з користю для саморозвитку та без ризику зараження. Радять за допомогою онлайн-сервісів та ресурсів підібрати книги для читання, ознайомитись з повнотекстовими виданнями, здобути та перевірити нові знання за допомогою інтерактивних вправ, отримати допомогу віртуальних бібліографів, знайти необхідні матеріали для дистанційного навчання.

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого пропонує скористатися своїми онлайновими інформаційними ресурсами: електронним каталогом, базами даних, електронною бібліотекою «Культура України», віртуальною довідкою та виставками нових надходжень документів. Вона дає поради колегам як продовжувати надавати просвітницькі та інформаційні послуги залежно від можливостей кожної бібліотеки. Детальніше див. https://nlu.org.ua/.

Національна бібліотека України для дітей надає своїм користувачам інформацію про сайт бібліотеки, блоги та сторінки в соціальних мережах, електронні ресурси, такі як Ключ (краща література юним читачам), електронний каталог, електронна бібліотека, Книжкограй, інтерактивні та інтернет-ресурси, пропонує віртуальну довідку та нагадує про інтернет-безпеку для дітей.

Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського на новому інформаційному сервісі «Електронна вітрина нових надходжень» демонструє електронні виставки книг.

Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка КПІ імені Ігоря Сікорського та інші університетські бібліотеки також пропонують користувачам електронні ресурси – бази даних для навчання та досліджень, пошукові системи, веб-портали, репозитарії тощо.

І ще багато прикладів креативності українських бібліотек наведено на порталі УБА (https://bit.ly/2xYcbrJ).

Бібліотеки та бібліотекарі – надійні партнери влади в інформуванні місцевих спільнот щодо профілактики та боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19. Потрібно не забувати про критичне ставлення до інформації, адже інформація – рятує, а дезінформація – шкодить. Уміння брати інформацію з надійних джерел, порівнювати й критично осмислювати її, відсіювати неправду і дезінформацію стає основою індивідуальної і колективної безпеки. Бібліотекарі як фахівці з інформації повинні розрізняти неправдиву інформацію та навчати цьому своїх користувачів.

Майже мільярд людей по всьому світу змушені не покидати власні домівки, щоб запобігти поширенню коронавірусу. Вірус мутує, тому визначити межі карантину важко. Це деякою мірою тест на нашу людяність. Бібліотеки, особливо в невеликих населених пунктах, можуть допомогти людям не відчувати себе самотніми.

З часом епідемія закінчиться, але світ після епідемії буде іншим. Вочевидь, частка цифрових технологій і темпи їхнього зростання будуть збільшуватись. Віддалена робота та віртуальні сервіси можуть стати нормою. Більше уваги буде приділятись екології, поширенню здорового способу життя, профілактиці та превентивним заходам.

Можливо більше уваги люди стануть приділяти регіональному розвитку. Окрім того, коронавірус серйозно вплине на світову економіку та призведе до фінансової кризи. Криза збільшить безробіття, повернення трудових мігрантів, можливо деякий час частина персоналу установ та організацій буде у відпустках.

Все це так чи інакше зачепить Україну і не зможе не позначитись на бібліотечній справі. Уже зараз потрібно аналізувати ці виклики та перспективи, продумувати стратегію розвитку бібліотечної справи і кожної окремої бібліотеки після пандемії та економічної кризи. Карантин вивільняє для цього час. Залишайтесь здорові та працюйте на перспективу!

Тетяна Богуш, членкиня Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація
БібліоТека. Бюлетень Української бібліотечної асоціації, №1, 2020 р.

 
Звернення Української бібліотечної асоціації щодо COVID-19 PDF Друк e-mail
Неділя, 19 квітня 2020, 23:24

Звернення Української бібліотечної асоціації щодо COVID-19

ВГО Українська бібліотечна асоціація – всеукраїнська громадська професійна організація, яка об’єднує понад 5 тисяч індивідуальних членів, близько 100 організацій-партнерів та відкрита для всіх, хто зацікавлений у розвитку бібліотек та бібліотечної справи.

Ми підтримуємо всіх наших членів і партнерів, а також усіх бібліотекарів та бібліотеки, які поки не мають офіційних відносин з Асоціацією.

Сьогодні, коли світом шириться пандемія COVID-19, в Україні з 13 березня 2020 р. оголошено карантин. Це - рішення Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», а також рішення місцевого самоврядування в окремих містах і територіальних громадах.

З 17 березня 2020 р. карантинні заходи посилюються, закриваються для відвідування публічні заклади, у тому числі бібліотеки. Ми звертаємось до членів ВГО Українська бібліотечна асоціація та усіх бібліотекарів.

Давайте підтримаємо наших користувачів та організуємо дистанційне обслуговування.

Давайте поширювати достовірну інформацію як запобігти розповсюдженню коронавірусу COVID-19.

Ми звертаємось до керівників бібліотек.

Давайте підтримаємо один одного та організуємо дистанційну роботу бібліотекарів там, де це можливо.

Ми звертаємось до влади.

Бібліотеки та бібліотекарі – ваші надійні партнери в інформуванні місцевих спільнот щодо профілактики та боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19 та неправдивою інформацією.

Зберігаємо спокій та дотримуємось заходів безпеки.

БібліоТека. Бюлетень Української бібліотечної асоціації, №1, 2020 р.

 
Відбулися чергові курси підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів PDF Друк e-mail
П'ятниця, 28 лютого 2020, 00:00

Відбулися чергові курси підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів

Із метою підвищення фахової компетентності шкільних бібліотекарів на замовлення Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради в період із 17 лютого по 28 лютого 2020 року організовано та проведено курси підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів за акредитованою спеціальністю 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа за освітньою програмою «Інновації у бібліотечній справі: методи, підходи, технології».

Під час підвищення кваліфікації розглядалися такі теми: створення та функціонування автоматизованої бібліотечної інформаційної системи; інноваційні інформаційні ресурси та технології обслуговування читачів тощо.

Програма курсів передбачала не тільки отримання теоретичних знань, а й проведення практичних занять із їх застосування, виконання завдань для самостійної роботи. Співробітники центру інформаційного забезпечення освітнього процесу під керівництвом директора центру Л. М. Діденко цікаво та змістовно провели лекції, презентації, практичні заняття, консультації, мінітренінги.

Висловлюємо щиру вдячність слухачам за проявлені увагу, зацікавленість, наполегливість, активну роботу під час проведення  курсів.  Бажаємо успіхів у подальшій професійній діяльності!

 
Книги про діяча УНР і засновника кооперативного руху Бориса Мартоса PDF Друк e-mail
П'ятниця, 07 лютого 2020, 16:09

Книги про діяча УНР і засновника кооперативного руху Бориса Мартоса

Борис Мартос – багатогранна особистість, життя і діяльність якої заслуговує на ретельне вивчення, глибоке дослідження науковців. Наш славетний земляк (народився Б. М. Мартос у м. Градизьк) був організатором українського кооперативного руху, вченим-економістом, у першому уряді УНР – Генеральним секретарем земельних справ, а за Директорії – міністром продовольчих справ, фінансів, головою уряду.

Детальніше...
 
Презентація книги «Погляд через об'єктив фотокамер. Полтавщина в роки німецько-радянської війни 1941-1945 рр.» PDF Друк e-mail
Вівторок, 05 листопада 2019, 08:41

Презентація книги «Погляд через об'єктив фотокамер.
Полтавщина в роки німецько-радянської війни 1941-1945 рр.»

Цікавою та змістовною стала зустріч з авторами книги «Погляд через об'єктив фотокамер», п'ять примірників якої подарували бібліотеці Полтавського університету економіки і торгівлі. Відтепер всі бажаючі зможуть ознайомитись зі світлинами, зробленими у ті далекі та нелегкі часи, в нашій читальній залі. Презентована праця стала результатом творчих зусиль авторів: відомого полтавського історика і краєзнавця, кандидата історичних наук Віктора Яковича Ревегука, який зробив ґрунтовне дослідження подій німецько-радянської війни 1941-1945 років на Полтавщині та військового історика і краєзнавця Олега Віленовича Безверхнього, який знайшов в архівах Німеччини, Російської Федерації та Сполучених Штатів світлини, що дозволяють читачеві побачити, яким було наше місто під час німецької окупації й у перші повоєнні роки. Поспілкуватись із авторами та взяти у них авторграф було дуже цікаво й відповідально.

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 8 з 42
Google перекладач
Ukrainian Armenian Azerbaijani Belarusian Chinese (Simplified) English French Georgian German Italian Latvian Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish
Позиционирование: битва за умы
Командная строка Windows Vista и Windows Server 2008. Справочник администратора
Банер
feed-image RSS
Оцініть якість обслуговування і компетентність співробітників бібліотеки