Шановні читачі!

 

До вашої уваги пропонується віртуальна книжково-ілюстраційна виставка на тему :

 

 

УСПІШНА ЄВРОПЕЙСЬКА УКРАЇНА УСПІШНИХ УКРАЇНЦІВ

 

Я – не окраїна, я – не руїна,

Я  – Україна,  я – Україна!

Т. Дорошенко

 

 

Виставка має наступні розділи:

 

I. Твоєю силою, волею, словом…, народе мій, будемо жити!

II. З чого починається успіх…

III. Україна: на перехрестях реформ

IV. В пошуках довершеності: світовий досвід розвитку суспільства

 

 

 

 

 

I. Твоєю силою, волею, словом…, народе мій, будемо жити!

Я єсть народ, якого Правди сила

Ніким звойована ще не була.

Яка біда мене, яка чума косила!

а сила знову розцвіла.

(П. Тичина)

Порошенко, П. "Наш сценарій оптимістичний, і назва цього сценарію: "Успішна європейська Україна успішних українців" [Текст] : державотворення. (Послання Президента України до Верховної Ради "Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2017 році" / П. Порошенко // Урядовий кур'єр. – 2017. – 8 верес. (№ 167). – С. 2–3.

 

У Посланні Президента України до Верховної Ради йдеться про те, що наша країна вибралася із глибокої і смертельно небезпечної прірви – це очевидне наше досягнення. Ясно і чітко ми бачимо далеку поки що вершину, яку маємо підкорити,- це наша велика мета. Та ми, на жаль, все ще близько до урвища, можемо схибити й оступитися. Із-за перевалу над нами нависає хижа орда – це небезпечна і довготривала загроза. Багато внутрішніх проблем в країні, найбільша з яких - корупція.

Президент відмітив: «Хотілося б, щоб кожна людина мала нагоду переконатися: країна, яку ще три роки тому сподівалися наші вороги стерти з політичної карти світу, не просто захистила себе, не просто вистояла, а знайшла в собі сили змінюватися і рухатися вперед. Народ, який всьому світові продемонстрував таку дивовижну силу волі, має право пишатися собою».

У нас, українців, є така молитва: «В єдності сила народу, Боже, нам єдність подай». Тож, єдиними зусиллями до нових звершень і до успішної європейської України!

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Корнєва, B. "Народе України! Твоєю силою, волею, словом..."[Текст] / B. Корнєва // Зоря Полтавщини. – 2018. – 26 січ. (№ 11/12). – С. 2.

 

Цьогоріч святкування Дня Соборності України було ознаменоване високим ювілеєм, адже ми відзначили столітню річницю прийняття Четвертого Універсалу Центральної Ради, вікопомного документа, за яким УНР поставала як незалежна й вільна держава українського народу. Документа, який втілив споконвічні прагнення українців  і став дороговказом у вирі майбутньої боротьби на шляху до становлення нашої держави.

«Я не окраїна, я не руїна, я –Україна, я – Україна…» з проникливої поезіі  нашої землячки Тетяни Домашенко розпочалися урочистості, присвячені цим датам у Полтаві.

І сьогодні набагато зрозумілішими для нас є полумяні й зболені рядки Четвертого Універсалу: «Народе України! Твоєю силою, волею, словом стала на землі українській Вільна Народна Республіка. Справдилась колишня давня мрія батьків твоїх – борців за вольності і права трудящих…».

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

398.3(477) Г95

Гуркіна, Г. О. Традиції та звичаї українців [Текст] / Г. О. Гуркіна, О. В. Сердюк. – Харків : Торсінг плюс, 2010. – 95 с. : іл.

 

Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, які формувалися протягом багатьох століть, передавалися від батьків до дітей.

У багатьох народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він блукає по світу, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку.

Книга розповідає про стародавні й сучасні звичаї та традиції українців, про їх вірування та світогляд, знання та народну мудрість. Зі сторінок цього видання ви дізнаєтеся про найважливіші свята українців, їх побут та життя, а також чим відрізнялося життя українців, які мешкали у різних регіонах.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

74.9(4Укр)200.5я73 Д66

Домінанти духовного світу українців [Текст] : навч. посібник / упоряд. Л. М. Горболіс, О. Р. Єременко. – Суми : Університетська книга, 2010. – 300 с.

 

Ця книга створена для українців ХХІ століття. Зібрані матеріали  про домінанти духовного світу нашого народу, і вони допоможуть по-новому осягнути красу і філософську глибину прадавніх свят, звичаїв, традицій, велич нашої пісні, таємниці української народної мудрості, пригадати сторінки славного минулого України, відкрити чарівний світ рідної природи.

Навчальний посібник допоможе сформувати життєві цінності, не загубитися у вирі буденних негараздів. Він нагадає, що ви нащадки оріїв, які возвеличували землю, шанували віру, прагнули гармонії в усьому. У їхніх піснях, звичаях, традиціях, святах затаєна могутня енергетика. Відчуйте її – і ви пізнаєте себе та віднайдете шляхи духовного вдосконалення.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

1 (навчальний абонемент)

 

 

Бухалова, Н. Быть украинцем сегодня: мода, вынужденность или новая ценность? [Текст] / Н. Бухалова // Маркетинг в Україні. – 2015. – № 4. – С. 4–11.

 

В статье идет речь о результатах первого этапа большого исследовательского проекта UMG. Маркетинговые исследования проводились в столице Украины городе Киеве. Что же означает, по мнению киевлян, быть украинцем сегодня?

В первую очередь, быть активным, иметь свою точку зрения; интересоваться историей Украины; хотеть жить и работать в Украине; соблюдать законы и выступать против коррупции, а также помогать людям. Это - новый образ украинцев.

В результате исследований было отмечено, что украинцы – неунывающая нация! Несмотря на объективные поводы для пессимизма (экономический кризис, напряженная идеологическая обстановка, война),  более 60% киевлян – оптимистичные реалисты: понимают, что в ближайшее время, ситуация не улучшится, но при этом ожидают позитивных изменений.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Мой Крым [Текст] : в дни четвертой годовщины аннексии Крыма, истории соотечественников, которые в 2014 году приняли решение покинуть полуостров / П. Казарин, О. Духнич, О. Новикова, [и др.] // Новое время  страны. – 2018. – № 9. – С. 20-31.

 

Знакомтесь – Павел Казарин (четыре года назад крымский журналист, теперь телеведущий на канале ICTV); Ольга Духнич (четыре года назад  - преподаватель психологии в Таврическом  национальном университете в Симферополе, теперь – редактор рубрики  «Люди» журнала «Новое время»); Оксана Новикова – четыре года назад поставщик кондитерского сырья для крымских пекарен, теперь совладелица мини-пекарни «Кримська перепічка» во Львове); Эскендер Буджуров (четыре года назад – управляющий гостиницей в Судаке, теперь владелец ресторана крымско-татарской кухни в Киеве); Александра Дворецкая (четыре года назад - сотрудник правозащитного центра Действие в Симферополе, теперь – исполнительный директор благотворительного фонда Восток-SOS в Киеве); Сергей Викарчук (четыре года назад работал в Евпаторийской городской администрации в отделе курортов и туризма, теперь – менеджер по туризму в компании «Феєрія мандрів» в Киеве).

Как сложились судьбы шести крымчан после аннексии Крыма россиянами. Что потеряли и что приобрели эти люди за эти годы,  и, что они сделали своими руками для того, чтобы будущее не стало заложником прошлого.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Литонинский, В. НАТО 2.0 [Текст] : НАТО приняло чисто техническое решение, признав стремление Украины присоединиться к альянсу / В. Литонинский // Корреспондент . – 2018. – № 5. – С. 12–15.

 

Украина «идет в НАТО» уже очень долго, причем не всегда по прямой, а иногда делая шаги назад. Долгое время мы были единоличными лидерами среди постсоветских стран в вопросе евроатлантической интеграции. Украина первой присоединилась к программе Партнерство ради мира, первой открыла на своей территории Центр информации и документации НАТО.

Статус страны-аспиранта у нас уже был в далеком 2002 году. Мы официально стали внеблоковым государством. Все «преимущества» этого нейтрального статуса Украина ощутила на себе в 2014 году с началом агрессии России и продолжает расхлебывать до сих пор.

НАТО приняло чисто техническое решение, признав стремление Украины присоединиться к альянсу. И это первый шаг в процессе политического сближения с Североатлантическим союзом.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

ІІ. З чого починається успіх…

Немає шляху до успіху.

Успіх – є шлях…

М. Шувалов

Складові успіху: шукати резерви, працювати на випередження [Текст] : виступ Олексія Олексійовича Нестулі ректора ВНЗУ "Полтавський університет економіки і торгівлі" на четвертих зборах Ради Укркоопспілки другого скликання / О. Гуцул, Л. Шаповалова // Вісті ЦССТУ. – 2017. – 16 лют. (№ 7). – С. 6.

 

У своєму виступі Олексій Олексійович Нестуля  розкритикував рішення уряду про підняття мінімальної зарплати. Грошей у бюджетах підприємств більше не стало і, щоб підвищити зарплату одним працівникам, треба скоротити інших. Ректор запропонував подивитися на цю проблему «очима великих бізнесменів, які радять із кризової ситуації шукати нетрадиційний вихід».

«Ми змушені перебудовуватися. Тому давайте підемо не шляхом механічного скорочення, а впровадження нових інноваційних технологій, які б дозволили вийти на якісно новий рівень нашої роботи. Нам треба перейти на новий формат стосунків між освітою, наукою і виробництвом шляхом створення  освітньо-наукових виробничих комплексів».

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Воронкова, В. Формування інформаційної культури особистості як умова успішної адаптації людини до життя в інформаційному суспільстві [Текст] / В. Воронкова // Зовнішні справи. – 2014. – № 12. – С. 36─40. – Те саме [Електронний ресурс]. – Режим доступу: електрон. чит. зал ПУЕТ.

 

Інформаційно-комунікативні технології, як зазначено в Окінавській хартії інформаційного суспільства, є одним із найважливіших факторів, що впливає на формування суспільства ХХІ століття.

Інтенсивне впровадження і переплетіння сучасних комп’ютерних, теле-, радіо- і телефонних технологій та комунікаційних служб, швидке розповсюдження локальних і глобальних комунікаційних мереж створює принципово нову якість інформаційного обміну та інструментарію впливу на масову свідомість.

У сучасних умовах розвитку інформаційних технологій зростає інформаційна культура, або кіберкультура, яка впливає на мозок, свідомість і підсвідомість людини.

Україна має лише один шлях – формування інформаційного суспільства, в основі якого інформаційна особистість, розвиток її інтелектуальних та креативних можливостей з відповідним включенням в інформаційну економіку, яка потребує високої інформаційної культури.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

316.612 Т66

Трейси, Брайан Достижение максимума. Стратегии и навыки, которые разбудят ваши скрытые силы и помогут вам достичь успеха [Текст] / Брайан Трейси. – 8-е изд., стер. – Москва : Омега-Л, 2015. – 315 с. – доп. тит. л.

 

Автор книги предлагает мощную, действенную систему, которую вы сразу можете применить, чтобы достичь прекрасних результатов в жизни.

Вы узнаете, как увеличить свои возможности для достижения личного роста. Вы станете позитивнее, убедительнее и более сконцентрированным на всем, что делаете. А, возможно, эта книга поможет вам значительно увеличить свой доход и улучшить жизнь.

Руководство по достижению успеха, данное на этих страницах, включает в себя апробированные  принципы, взятые из психологии, религии, философии, бизнеса, экономики, политики и истории. Эти идеи скомбинированы в быструю, информативную серию шагов. В итоге – успех, который вы и вообразить себе не могли!

 

 

Примірників: 1 (науковий абонемент)

 

 

65.291.218 Д64

Долан, С. Управление на основе ценностей [Текст] : корпоративное руководство по выживанию, успешной жизнедеятельности и умению зарабатывать деньги в ХХІ веке / С. Долан, С. Гарсиа.  Москва : Претекст, 2011.  313 с.

 

В современном мире принципы менеджмента значительно изменились. Из-за возросших требований к профессионализму, качеству работы и обслуживанию клиентов для менеджеров устанавливаются новые стандарты.

Сочетание убеждений и ценностей владельцев компании с ценностями сотрудников – жизненно важный источник корпоративного преимущества. Первостепенная задача для лидеров и менеджеров в ХХІ веке, возможно, заключается в том, чтобы научиться внедрять ценности на практике.

 

 

Примірників: 1 (науковий абонемент)

 

 

65.291.31 З-78

Зозульов, О. В. Ринкове позиціонування [Текст] : з чого починається створення успішних брендів / О. В. Зозульов, Н. Л. Писаренко. – Київ : Знання-Прес, 2004.  199 с.

 

Зміни в стані економіки України, а це, передусім, розшарування населення, зниження купівельної спроможності, перевищення пропозиції над попитом, та, як наслідок, загострення конкуренції, стали об’єктивними стимулами для впровадження маркетингу в діяльність вітчизняних підприємств.

Ця книга – дослідження проблем позиціювання  товарів та підприємств у сучасних ринкових умовах. Розглядаються теорія та практика позиціювання на споживчому та промисловому ринках, а також особливості позиціювання на міжнародному ринку. Виклад матеріалу дає змогу легко застосувати його на практиці.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

3 (науковий абонемент)

1 (читальний зал для науковців)

 

 

Камок, Т. В. Пролегомени пошуків успішного соціального лідерства [Текст] / Т. В. Камок // Держава та регіони. Серія: Державне управління. – 2016. – № 4. – С. 18–22.

 

Одним із головних питань сучасного менеджменту стає проблема підготовки сучасного керівника-лідера, управлінця нового типу, здатного активно, мобільно, адекватно діяти в нових економічних і соціальних умовах.

У статті розглянуто історичні аспекти керівництва управлінців-лідерів, виявлено їхні ключові риси та зроблено висновки щодо необхідності оновлення  навчальних програм підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації управлінських кадрів

Актуальність модернізації системи державного управління України зумовлюється необхідністю переведення його в новий формат відносин «держава - громадянин», де інтереси й потреби людини виступають головним критерієм ефективності державної управлінської діяльності та поступово наближуються до загальноєвропейських стандартів публічного управління.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Цыбульская, О. К черту стереотипы, или Десять секретов успешных продаж [Текст] / О. Цыбульская // Наука продаж: от технологии к искусству. – 2017. – № 10. – С. 20–23 . – Те саме [Електронний ресурс]. – Режим доступу: локальна мережа ПУЕТ.

 

Что делать, если вы хотите стать успешным в продажах, бизнесе да и вообще в жизни, но вам не хватает стимула? Как выбрать вдохновение и сделать его своим постоянным мотиватором.

А просто прислушайтесь  к советам опытного бизнес-тренера и узнайте его десять секретов успешных продаж :  выстраивайте долгосрочные отношения; не путайте дружбу с продажами; не врите; включите один из мотиваторов; опирайтесь на «трех китов»; не манипулируйте; научитесь отказывать клиенту; научитесь проигрывать; не злоупотребляйте скидками; не демпингуйте.

Если вы ознакомитесь с этой статьей, почерпнете много полезного для себя и к черту стереотипы!!!

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Ефросинина, М. Мои правила успеха [Текст] : бросайте себе вызов и не думайте о том, что скажут люди. Путь к успеху состоит из умения любить жизнь и не жалеть себя по мелочам / М. Ефросинина // Новое время страны. – 2018. – № 6. – С. 52–53.

 

Известную телеведущую, создательницу благотворительного проекта  Charity Weekend” Машу Ефросинину читатели журнала « Новое время страны» попросили назвать секреты ее успеха. Хотя сама она считает, что чьи-то секреты успеха мало кому могут помочь, однако честно, искренне и правдиво поделилась тем, что называет своими правилами. Они появились не сразу, но сформулированы с оглядкой на то, что сделано и достигнуто: делать то, что приносит удовольствие; любить жизнь; делать добро, помогать людям; не проводить время впустую и не общаться с бессмысленными людьми; получать за свою работу деньги; равнодушно относиться к тому, что скажут люди; иметь свою мораль; не делать трагедии из ошибок; бросать себе вызов; не жалеть себя.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

ІІІ. Україна: на перехрестях реформ

Роби сьогодні те, що інші не хочуть,

 завтра будеш жити так, як інші не можуть.

Осіпова, Л. Реформування економіки України у контексті євроінтеграції [Текст] / Л. Осіпова // Вісник Київського національного торговельно-економічного університету. – 2015. – № 5. – С. 39–53.

 

Становлення сучасної України упродовж останніх років відбувалося під значним впливом ідеї інтеграції до європейського економічного простору. Європейська інтеграція, задекларована як стратегічний напрям розвитку України, є не лише зовнішньоекономічним вектором, а й орієнтиром цінностей для всього українського суспільства.

У статті розкрито сутність та обґрунтовано необхідність європейської інтеграції, виділено й охарактеризовано основні етапи наближення України до ЄС. Проведено аналіз позитивного та негативного впливу євроінтеграції  на розвиток держави, визначено основні напрями проведення реформ.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

 

Дружиніна, В. В. Формування багаторівневої системи показників виміру добробуту населення [Текст] / В. В. Дружиніна, Н. Ф. Алексєєва, О. М. Залуніна // Актуальні проблеми економіки. – 2017. – № 4. – С. 100–112 . – Те саме [Електронний ресурс]. – Режим доступу: локальна мережа ПУЕТ.

 

Для суспільного розвитку нашої держави характерні наявність складних проблем та суттєве  зниження рівня і якості життя населення, що зумовлено передусім кризовим спадом виробництва і процесами глибинного розшарування суспільства за рівнем доходів. Сьогодні однією з найважливіших цільових установок є досягнення середньоєвропейських стандартів, оскільки Україна прагне інтегруватися до Європейського Союзу, в таких умовах питання про необхідність вдосконалення підходів до оцінювання рівня добробуту населення набуває особливої актуальності і значимості.

Дана стаття узагальнює систему показників та чинників виміру рівня якості життя населення на міждержавному, міжрегіональному, міжгалузевому та міжпоселенському рівнях.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

Волошенко, А. В. Проблеми здійснення антикорупційних реформ в сучасній Україні та шляхи їх реалізації [Текст] / А. В. Волошенко // Актуальні проблеми економіки. – 2016. – № 8. – С. 51–61.

 

У статті, виходячи з положень макроекономічної теорії, а також у контексті управління національною економікою, критично розглянуто новітні підходи до визначення сутності, ключових чинників і проблем корупції в Україні. Доведено, що в умовах сьогодення саме політична й законодавча воля повинна забезпечити й гарантувати системне утвердження в країні регуляторів й технологій попередження і протидії корупції.

Окреслено головні проблеми здійснення антикорупційних реформ у сучасній Україні та запропоновано шляхи розвязання цих проблем.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Голян, В. Земельна реформа в Україні: пріоритети та інституційні передумови поглиблення [Текст] / В. Голян, С. Петруха, А. Забловський // Економіст. – 2017. – № 8. – С. 8–17.

 

Земельна реформа в нашій державі в останнє десятиліття стала одним із найбільш резонансних суспільно-політичних  і соціально-економічних явищ. І це не дивно, оскільки земля є основним фактором виробництва в сільському господарстві, територіальним базисом розвитку продуктивних сил  і концентрації інших видів відтворюваних і не відтворюваних природних ресурсів.

Доведено, що прагнення привласнити земельну ренту є основним мотивом діяльності суб’єктів аграрного бізнесу, яке в умовах наявності інституційних розривів у системі земельних відносин значною мірою  і створює надмірну напруженість у земельному питанні.

Встановлено, що в нинішніх умовах, коли в Україні ще не створена  критична маса інституційних передумов для формування сучасного ринку землі, знімати обмеження на процеси купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення не можна.

Обґрунтовано, що важливою передумовою створення  повноцінного ринку сільськогосподарських земель та децентралізації системи управління земельними ресурсами є формування сучасного фінансово-економічного механізму управління  різними категоріями земель та землекористуванням.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Рудик, В. Соціальний аспект реформування вітчизняної пенсійної системи в сучасних умовах [Текст] / В. Рудик // Україна: аспекти праці. – 2016. – № 5/6. – С. 32–37.

 

У статті висвітлено питання реформування вітчизняної пенсійної системи на сучасному етапі її розвитку, здійснено оцінку основних показників, що характеризують рівень соціального захисту українських пенсіонерів, проведено порівняння їх із середньоєвропейськими показниками і міжнародними стандартами у сфері соціального забезпечення.

Підтверджено необхідність запровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи найближчим часом для формування повноцінної національної пенсійної системи. На основі проведених досліджень доведено, що група соціальних чинників обумовлює потребу у використанні пенсійного менеджменту для вдосконалення механізму управління вітчизняною пенсійною системою.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Гордеева, Е. Выбирать доктора - подано [Текст] : с апреля украинцы начнут выбирать своих семейных докторов / Е. Гордеева // Корреспондент . – 2018. – № 3. – С. 26–31.

 

Давно обещанная медицинская реформа стартовала в Украине с января 2018 года. Официально объявлено – уже с апреля каждый украинский пациент имеет возможность выбрать себе семейного доктора, за услуги которого будет платить государство.

Семейный врач, или врач общей практики, занимается оказанием медицинской помощи на амбулаторном этапе – это первичная помощь. С избранным врачом не обходимо подписать Декларацию. Медицинские карточки пациентов теперь будут храниться в электронном виде в Национальной электронной системе здравоохранения. Главное: за услуги семейного врача пациент платить из свого личного кармана не должен. Это за счет госбюджета, то есть денег налогоплательщиков. Стоит ли спешить с поисками семейного доктора? Лучше не тянуть и заключить договор до 1 августа 2018 года. В случае, если человек проигнорирует подписание этого документа, ему придется оплачивать лечение из собственного кармана.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Стратегія реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки [Текст] : затв. розпорядженням від 8 лют. 2017 р. № 142-р / Україна. Кабінет Міністрів // Урядовий кур'єр. – 2017. – 10 берез. (№ 46). – С. 7–11.

 

Несприятливе зовнішнє середовище, зволікання з проведенням структурних реформ, окупація Криму та збройний конфлікт на сході України зумовили виникнення економічної кризи.

Була схвалена Стратегія реформування системи управління державними фінансами на найближчі роки. Досягнення довгострокової макроекономічної стабільності є одним із пріоритетів Кабінету Міністрів України. У середньостроковій перспективі сувора бюджетна дисципліна повинна супроводжуватися підвищенням ефективності державних видатків та їх стратегічного розподілу. Кабінет Міністрів України усвідомлює, що це передбачає зміну підходів до управління державними фінансами, яке є одним із пріоритетів реформ.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

65.32-82 З-13

Завадська, Ю. С. Механізм регулювання ринку органічної агропродовольчої продукції: європейський досвід та вітчизняна практика [Текст] / Ю. С. Завадська // Ринок органічної агропродовольчої продукції: методологія становлення та розвитку [Текст] : монографія / Ю. С. Завадська. – Житомир : Полісся, 2015. – С. 33–51.

 

Протягом останнього десятиліття у 26 країнах Європи було прийнято програми розвитку органічного виробництва. Кожна із цих програм має свої національні особливості. Протягом тривалого часу лідером у Європі за площею органічних земель була Італія, проте нині цю позицію займає Іспанія.

Органічне виробництво у розвинутих країнах світу базується на точному дотриманні встановлених норм та стандартів, система сертифікації охоплює весь ланцюг просування органічних продуктів від виробника до споживача.

Монографія розкриває еволюційну сутність становлення методу органічного агровиробництва на різних етапах, ідентифікує  основні стримуючі та стимулюючі фактори його розвитку.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

1 (науковий абонемент)

 

 

ІV. В пошуках довершеності: світовий досвід розвитку суспільства

Життя – справді складне, і єдиний

у нього підручник – досвід.

Г. Тютюнник

Дараган, Т. Інтернаціоналізація вищої освіти у ХХІ столітті: досвід університетів США і Європи [Текст] / Т. Дараган, Н. Тимошенко, О. Власюк // Вища школа. – 2017. – № 4. – С. 48–54.

 

В умовах формування європейської науково-освітньої мережі й транснаціонального інтелектуального простору все більшої актуальності набуває інтернаціоналізація вищої освіти. Інтернаціоналізація освіти перш за все повинна відповідати цілям та змісту Європейського простору вищої освіти. Вона є  одним із чинників становлення глобального простору вищої освіти. Одним із різновидів інтернаціоналізації є міжнародна академічна мобільність.

Стаття аналізує статистичні дані Організації економічного співробітництва і розвитку та Інституту статистики ЮНЕСКО щодо мобільних міжнародних студентів та іноземних студентів у світі, визначає основні стимули мобільності студентів та викладачів.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал для науковців)

 

 

005:33(73) П 35

Питерс, Т. Д. В поисках совершенства: уроки самых успешных компаний Америки [Текст] / Т. Д. Питерс, Р. Х. Уотерман-мл. ; пер. с англ. В. В. Кулеба, О. Л. Пелявский. – Москва : Изд. дом "Вильямс", 2008. – 560 с. : ил.

 

Книга «В поисках совершенства» признана мировым бестселлером и по праву считается классикой современного менеджмента. Авторы на примерах самых успешных компаний США рассматривают модели организационных структур, позволивших этим компаниям добиться поразительных результатов и стать лидерами в своих отраслях, и рассказывают о новейших тенденциях в менеджменте.

Книга будет интересна не только менеджерам, но и широкому кругу читателей, поскольку написана в живом, увлекательном стиле и изобилует интересными фактами и историями.

 

 

Примірників: 2 (науковий абонемент)

 

 

Чукут, С. А. Кращі європейські практики впровадження електронного урядування: досвід Данії [Текст] / С. А. Чукут, В. Л. Полярна // Інвестиції: практика та досвід. – 2016. – № 24. – С. 140–145.

 

У статті досліджено особливості впровадження та основні стадії розвитку електронного урядування в Королівстві Данія. Проаналізовано сучасний стан та визначено перспективи е-урядування в цій країні, основні урядові програми, нормативно-правові акти з питань електронного урядування.

Розкрито три основних напрями впровадження електронного урядування в Данії: перехід до електронного документообігу; електронний добробут і налагодження електронної співпраці між громадянами, органами державної влади на всіх рівнях та органами місцевого самоврядування. Розглянуто механізми онлайн участі громадськості в прийнятті урядових рішень. У висновках відзначено відповідність досвіду розвитку електронного урядування Данії сучасним світовим тенденціям та надано рекомендації щодо можливості застосування досвіду е-урядування Данії для України.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Харламов, П. Вкус Европы [Текст] : ...как Ассоциация с ЕС изменит прилавки магазинов, наш стол и цены на продукты питания / П. Харламов // Корреспондент . – 2018. – № 5. – С. 19–22.

 

Соглашение об  Ассоциации между Украиной и Европейским Союзом  начало действовать в полном объеме еще в сентябре 2017 года. Это привело к снижению и даже отмене таможенных пошлин на многие товары. Причем как на те, что Украина продает в ЕС, так и на те, которые она там покупает.

Хотя благодаря появлению обширных квот на беспошлинный ввоз украинской еды на европейский рынок туда хлынул экспорт продуктов питания из Украины по довольно высоким ценам. А внутри страны по этой причине существенно выросли цены на мясо, птицу и молочные продукты.

Но Ассоциация – это не только торговля, а еще и новые требования к качеству продукции.

Корреспондент разбирался, как Ассоциация с ЕС изменит прилавки магазинов, наш стол и цены на продукты питания.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Каховська, О. В. Економічні та соціальні проблеми зайнятості: європейський досвід вирішення для України [Текст] / О. В. Каховська, І. Д. Комарова // Інвестиції: практика та досвід. – 2016. – № 22. – С. 25–30 . – Те саме [Електронний ресурс]. – Режим доступу: електрон. чит. зал ПУЕТ.

 

Зайнятість населення є однією з центральних проблем у світі. Досягнення високого її рівня – одна з основних цілей макроекономічної політики будь-якої держави.

У статті автор має на меті дослідити теоретичні аспекти формування системи зайнятості населення на етапі розбудови соціальної держави. Вивчити підходи щодо особливостей національних моделей регулювання зайнятості деяких європейських країн. У рамках дослідження провести комплексний аналіз стану зайнятості в країнах Європи та в Україні. Розглянути європейський досвід регулювання систем зайнятості на прикладі окремих країн.

Існує велика різниця між українським та європейським підходом до управління зайнятістю населення. Запозичення зарубіжного досвіду дасть змогу Україні створити умови для більш ефективного функціонування системи зайнятості населення.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Кашуба, Я. М. Європейський досвід стимулювання малого і середнього підприємництва: уроки для України [Текст] / Я. М. Кашуба // Формування ринкових відносин в Україні. – 2016. – № 7/8. – С. 12–17. № 8 . – Те саме [Електронний ресурс]. – Режим доступу: електрон. чит. зал ПУЕТ.

 

Загальновідомо, що малий та середній бізнес є основою економічного розвитку регіону та країни, зростання добробуту населення завдяки, передусім, сприянню повній та продуктивній зайнятості. Малий бізнес стимулює розвиток конкуренції, змушуючи великі компанії та корпорації впроваджувати нові технології, що підвищує ефективність не лише окремого підприємства, а й економіки загалом.

У цій статті представлено аналіз політики стимулювання діяльності малого і середнього підприємництва в країнах ЄС. Проаналізовано причини недостатнього рівня розвитку малого підприємництва в Україні. З урахуванням виявлених переваг та недоліків запропоновано напрями стимулювання малого і середнього підприємництва в Україні, у тому числі із застосуванням інструментів  політики зайнятості.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Павленко, А. Хозяйка медной горы [Текст] : как Чили стала одной из наиболее успешных стран Латинской Америки / А. Павленко // Новое время страны. – 2017. – № 17. – С. 42–45. 

 

30 лет свободной экономики и коррупционного воздержания чиновников, а также глобальное лидерство по добыче меди превратили Чили в наиболее успешную страну Латинской Америки.

Чили отличается от соседей по континенту не только безопасностью, порядком и правоохранительными органами. Здесь качественные дороги, стабильно развивающиеся медицина и образование, а в больших городах - обилие офисов международных компаний и крупных торговых центров. Сегодня это 18-миллионное государство может гордиться одной из наиболее успешных экономик  свого региона.

Достигнуть таких результатов чилийским лідерам помогли взвешенная макроэкономическая політика и торговая либерализация. При минимальной коррупции здесь созданы благоприятные условия для ведения бизнеса и для дальнейшего развития страны.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Регулювання мовних відносин у контексті Європейської хартії регіональних або міноритарних мов: європейський досвід і українські проблеми [Текст] / Т. Ковальова // Новий колегіум. – 2017. – № 4. – С. 21–25.

 

Мовне питання в Україні не втрачає актуальності, суперечки щодо способів його вирішення тривають протягом усього періоду незалежності країни, розхитуючи суспільство то в бік пріоритету української мови як державної, то в бік законодавчо закріпленого білінгвізму. Україна мимовільно стала заручницею взятих на себе зобов’язань Європейській Хартії регіональних або міноритарних мов, які не відповідали мовній і політичній ситуації пострадянських країн.

У свідомості сучасної людини аксіома «одна мова – одна нація» вже не є актуальною, що повязано з глобалізаційними процесами. Сьогодні набувають поширення протилежні ідеологічні моделі, спрямовані проти надмірного домінування державних мов та на підтримку мов національних меншин.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал для науковців)

 

 

Карпачова, Н. Європейська конвенція з прав людини - фундамент формування захисту прав людини в Україні [Текст] / Н. Карпачова // Право України. – 2017. – № 4. – С. 34–54.

 

У статті йдеться про процес приєднання України до одного з базових документів у галузі прав людини – Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Висвітлено діяльність Першого Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо приведення законодавства України та правозастосовної практики у відповідність до європейських стандартів, аналізується практика Європейського суду з прав людини щодо України.

Новацією статті є аналіз системи постійних контрольних  моніторингових органів Ради Європи щодо України. Розкриваються форми співпраці Омбудсмана України з Комісаром з прав людини та іншими органами Ради Європи.

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)

 

 

Братусь, Ю. Формула успеха по-японски. Интересный опыт [Текст] / Ю. Братусь // Менеджер по персоналу. – 2017. – № 8. – С. 76–79.

 

Если на изделии написано «сделано в Японии», вопросы к его качеству не возникают. Но так было не всегда. Еще в 1950-х такая надпись означала, что качество, наоборот, сомнительное. В послевоенные годы страна была разрушена, а экономика в упадке. В это нелегкое время в Японию пришли американские инвестиции. «Отцом» японского качества стал Уильям Эдвардс Деминг.

На долгом и непростом пути трансформации Япония заимствовала лучший опыт и практики многих стран мира. Сегодня японский способ повышения эффективности и качества продукции и услуг широко известен под названием «кайдзен».

 

 

Примірників: 1 (читальний зал)